برون سپاری خدمات شبکه چیست؟

برون سپاری خدمات شبکه محول کردن کلیه امور خدمات شبکه سازمان ها و شرکت ها و یا بخشی از آن به تیم (های) متخصص با دانش بروز و با تجربه می باشد. رقابت در دنیای کسب و کار، سازمان ها و شرکت ها را بر آن داشته که برای ادامه حیات در چرخه رقابت با سایر رقبا، چالاکی خود را افزایش داده و در این راه هر آنچه که از سرعت پیشرفت به سمت دستیابی به اهداف سازمانی را می گیرد حذف کرده و بر روی کسب و کار خود به صورت تخصصی متمرکز شوند. حوزه فناوری اطلاعات، مخصوصا رسیدگی به امور کامپیوتر ها، پشتیبانی شبکه و نگهداری شبکه و سایر سرویس های شبکه و ثبات سرویس های اولیه و حیاتی یک سازمان پر دردسرترین و دست و پا گیرترین مسئله برای تمرکز بنگاه های اقتصادی بر روی اهداف و تخصصشان می باشد.

با استناد به تحقیق انجام شده توسط مجله Fortune امروزه بیش از ۹۰ درصد سازمان ها و شرکت ها خدمات و سرویس های مورد نیاز خود را که در آن تخصص و تجربه کافی ندارند به صورت برون سپاری تامین و رفع نیاز می کنند.

برجسته ترین ویژگی های برون سپاری خدمات شبکه

برون سپاری خدمات شبکه منجر به کاهش هزینه های جانبی استخدام یک فرد یا افرادی به عنوان کارشناس و یا تکنسین به منظور امور پشتیبانی و نگهداری کامیپوترها، شبکه و زیرساخت در شرکتهایی که زمینه کاری آن مربوط به فناوری اطلاعات نمی باشد می شود. هزینه هایی که به مراتب بالاتر و پر هزینه تر از ارزش خدمات دریافتی از این نیروی خود استخدامی، چه از نظر کمیت و چه از نظر کیفیت می باشد. هزینه هایی همچون:

  • بیمه مربوطه
  • مالیات مربوطه
  • آموزش های احتمالی
  • هزینه های کسب تجربه فرد در یک سازمان
  • و هزینه های اتلاف زمانی در موارد مختلف

یکی از بزرگترین مزایای برون سپاری استفاده از دانش و تجربه یک تیم فنی با دانش و تجربه کافی است. دانش و تجربه ای که برای آن هزینه و زمان بسیاری صرف شده و تجربیات عملی گرانبهایی کسب شده و حال می توان از این دانش و تجربه با هزینه به مراتب کمتر و در کوتاه ترین زمان از آن استفاده کرد.

شاید در نگاه اول هزینه استفاده از این دانش و تجربیات کمی گران بنظر برسد اما با محاسبه تمامی هزینه های جانبی فرد یا افرادی که باید یک شرکت استخدام کند که قطعا هم در تمامی زمینه های تجربه کافی را ندارند به مراتب هزینه کمتریست.

حاشیه های کاری یکی دیگر از مواردیست که سازمان ها و شرکت های را ترغیب به برون سپاری یا سپردن امور به پیمانکار متخصص مربوطه می کند. حاشیه هایی همچون:

  • عدم حضور به موقع و یا غیبت فرد به دلیل مرخصی های مختلف
  • توقعات فرد از سازمان یا شرکت مربوطه
  • مشکلات قانونی در زمان بروز مشکل با فرد و عدم وجود فرد جایگزین به آسانی
  • و بسیاری از مشکلات دیگر همه با برون سپاری زیرساخت شبکه و سرویس های مربوطه به یک تیم متخصص و با تجربه قابل حل است.

شرکت بیکران پرداز با داشتن نیروی فنی کافی برای جایگزینی در موارد مختلف علاوه بر پر کردن خلاء یک یا چندین نیرو فنی اطمینیان را به شرکت تحت قرارداد خود می دهد که هیچ نگرانی در مورد حاشیه های احتمالی نداشته باشد.

شروع برون سپاری خدمات فناوری اطلاعات با بیکران پرداز

برای اطلاع از جزئیات نجوه عقد قرار داد برای شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ با کارشناسان ما تماس بگیرید